Metru Nui krónikái

A Bionicle világában játszódó fórumos szerepjáték

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

Tiro Toa

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Surel-Nuva
Admin

Hozzászólások száma : 22

TémanyitásTárgy: Tiro Toa   Csüt. Ápr. 27, 2017 8:42 pm

Név: Tiro
Nem: Férfi
Faj: Toa
Elem: Hang

Jellem: Magányos, elkomorodott, és szarkasztikus.
Kinézet:Szürke-fekete pácél, ezüst maszkkal

Előtörténet:

Egykor egy csapat tagja voltam, most egyedül vagyok. Azt mondod, nem kéne ilyennek lennem, mert Hang Toa vagyok. De nem ismersz... még... ezért nem tudhtod, hogy miért is lettem ilyen.
—Tiro Toa

Tiro egy Hang Toa, az utolsó életben maradt Voya Toa, Jovan Turaga mellett.

Életrajz
Matoran
Tiro egy tehetséges Artakhai De-matoran fegyverkészítő volt, a szigetet körülvevő védőberendezést ő terzevte, amit a sziget ura tökéletesített. Több mint 80 ezer évvel ezelőtt, A Ga-Metrui Nagy Temploman Toává alakult.

Toa
Tiro az Univerzumot járta, és tanulmányozta a kultúrákat. Később a Makuta Testvrisége a Hat Királyság Szövetségének rajtaütésére felállított seregébe sorozta be. A harc alatt Tiro az elemi erejével ütötte ki a Szövetség őt támadó katonáit. Amikor Teridax Makuta ki akarta végezni a Barrakit, Tiro azon Toa között volt, akik hangosan ellenezték ezt. Miután Botar elvitte a hadurakat, a Testvériség feloszlatta a seregeit, de Tiro hátramaradt átvizsgálni a romokat, a megmaradt terveket megsemmisítette, és elhagyta a szigetet.

10 ezer évvel később Zakaz szigetére utazva első kézben tapasztalta meg, Spiriah kísérletet, a lakosok már a kikötőben egymást támadták. Tiro csendburkot húzott maga köré, és bekapcsolta maszkja erejét, hogy eljusson Nektann erődjéig. Ezután felkereste Helryx Toát (nem tudta, hogy Mata Nui Rendje vezetőjével van dolga) és tájékoztatta Zakaz helyzetéről. Ezek után Xiára utazott, és az ottani Toa csapattal védte a szigetet a kalózoktól, és az egyéb rosszindulatú látogatóktól. A Xián töltött ideje alatt kereste őt fel Jovan Toa, és kérte meg, hogy csatlakozzon a csapatához, a Voya Toához, amit Tiro elfogadott.

Voya Toa
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Tiro Toa
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal